Fundacja Julka
A - A A+

Bezpieczniej z Julką

W lipcu 2013r. uruchamiamy projekt pod hasłem: „Bezpieczniej z Julką”.

Według danych statystycznych Policji dotyczących stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wynika, że w samym kwietniu 2013 roku doszło do:
• 2 277 wypadków drogowych, w których
• 186 osób zginęło
• 2 758 osób zostało rannych
Policja zarejestrowała:
• 25 698 kolizje

Niestety dzieciaki w wieku 7-15 lat zajmują niechlubne 1 miejsce wśród pieszych sprawców wypadków ze wskaźnikiem liczby wypadków na 10 000 populacji wynoszącym 1,9.

Koniecznie musimy to zmienić! Plan nasz obejmuje organizacje półkolonii podczas których w harmonogram wycieczek, gier i zabaw wplecione zostaną elementy edukacyjne. Projekcje filmów i komiksów n/t bezpiecznego poruszania się po drodze publicznej, niebezpieczeństw jakie mogą stworzyć maszyny rolnicze. Spotkania z przedstawicielem Straży Pożarnej, Policji podczas których w miły, ciekawy i przystępny sposób dzieciaki poznają podstawy bezpiecznego ruchu drogowego zarówno ze strony pieszych jak i rowerzystów czy samochodów. Wszystkich uczestników chcemy wyposażyć w różnego rodzaju akcesoria poprawiające widoczność na drodze.

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie serdecznie prosimy rozważenie możliwości sfinansowania albo współfinansowania w/w przedsięwzięcia. Projekt podzielono na kilka etapów. Po wszelkie pytania i szczegóły zapraszamy serdecznie do kontaktu.