Fundacja Julka
A - A A+

Wycieczki

W ramach wyrównywania szans zorganizowaliśmy bezpłatne wycieczki dla dzieci z małych miejscowości województwa lubelskiego i mazowieckiego. Są to wycieczki jednodniowe do Lublina dla dzieci które nie mają dostępu do innowacyjnych metod nauki przez zabawę jaką jest robotyka oraz aktywnego wypoczynku w nowoczesnych ośrodkach basenowych jakim jest Aqua Lublin.

Robotyka to jedna z najmłodszych nauk, która najprężniej się rozwija. Zajęcia to nauka przez zabawę. Praca na zestawach LEGO, które są tak uwielbiane przez dzieci od pokoleń. W trakcie zajęć młodzi robotycy najpierw konstruują robota, a następnie go programują pod okiem doświadczonych instruktorów. Program jest dostosowany dla 3 grup wiekowych: ROBOKIDS (5-7lat), WeDo (7-8lat), LEGO MINDSTORMS (8-13lat). Zajęcia odbywają się w Centrum Nowoczesnej Edukacji Dzieci i Młodzieży w Lublinie, galeria GALA, ul. Fabryczna 2, Lublin.

Pływanie to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej. Główną zaletą pływania jest fakt, iż woda zmniejsza obciążenie na mięśnie i stawy. Z jednej strony pływanie może być świetnym ćwiczeniem rozciągającym i relaksującym, a jeśli postanowi się pokonać jakieś większe długości, wysiłek w to włożony pomoże we wzmacnianiu serca i płuc. W przypadku dzieci z wadami postawy korzyści z pływania obejmują również kształtowanie kręgosłupa. Większość dzieci uwielbia zabawy w wodzie, dlatego też zajęcia na basenie wydają im się znacznie ciekawsze niż inne formy zajęć z wychowania fizycznego. Co więcej, pływanie wskazane jest nawet dla dzieci, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uprawiać innych sportów. Wśród nich są między innymi dzieci cierpiące na astmę czy młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Pływanie jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku dzieci borykających się z problemem nadwagi i otyłości. Dla nich ruch w wodzie może być łatwiejszy niż podczas normalnych zajęć sportowych. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych obiektach Aqua Lublin, Al. Zygmuntowskie 4.

Wszystkich uczestników wyposażyliśmy w odblaskowe akcesoria.
Zapraszamy na foto-relacje: